Ako sa dá odstrániť otvorený zhryz z cumlíka?

Zodpovedané
23. nov 2021

Dobrý deň,

mám 2,5 ročného syna. Všimla som si, že nespojí predné zuby a má tam dieru. Otvorený zhryz. Mal cumlík na noc. Z viacerých strán som počula, že u detí do troch rokov, ak sa zbavia cumlíka, by sa zhryz mal upraviť sám.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

do troch rokov je už veľmi dlhá doba. Tlakom cumlíka sa podnebie vyduje do gotického podnebia a zúži sa nos. Dieťatko dýcha ústami, chrápe, má opakované nosové infekty, zanesené mandle.

Často vzniká aj otvorený zhryz. Tento sa môže a nemusí upraviť sám. Ak bude pretrvávať, čaká dieťatko liečba čeľustno-ortopedickým aparátom.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk