Ako liečiť bolesť ďasna 10 ročnej slečny?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému 10 ročnej dcérky, ktorej takto rastú ďasná. Má ih bordové a bolestivé.

Sedmičky má dávno vonku už celé. O 2 dni to tak narástlo,že jej to zakrýva už aj zub. Má aj zvýšenú teplotu.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tie sedmičky ešte nie sú celé prerezané - okolo zadnej časti ešte ostalo ďasno, do ktorého si zahrýza a bolí ju.

Odporúčam navštíviť zubára, ktorý miesto prečistí a prepláchne, následne sa absolvuje dentálna hygiena. Ak by to následne neustúpilo, pomôže, keď sa tá časť ďasna u zubára odstráni.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk