Ako liečiť bielu hrčku na ďasne?

Zodpovedané
15. jan 2021

Dobrý deň,

mojej dcérke sa objavila biela nebolestivá hrčka veľkosti asi 3 mm na spodnom ďasne v oblasti, kde by časom mal rásť očný zub.

Mohla by to byť Epsteinova perla alebo Bohnov nodul, aj keď to nemá od narodenia?

Problém má od cca 4. mesiaca a má to už asi mesiac a nemení sa to. Detská lekárka jej dnes predpísala roztok na vytieranie ústnej dutiny.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

poprosím vás o fotografiu. Áno, pravdepodobne pôjde o Epsteinovu perličku. Môže sa objaviť aj neskôr.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk