5 ročnej dcére sa lámu mliečne zúbky. Je potrebná návšteva lekára?

Zodpovedané
26. aug 2021

Dobrý deň,

5 ročnej dcérke sa odlomilo kúsok zo zúbka a teraz sa mi zdá, že to má na viacerých zúbkoch.

Treba tento problém riešiť?

Ide len o mliečne zuby.

Ak áno, tak máme kontaktovať zubného lekára alebo pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečne zuby (stoličky) majú byť v dutine ústnej do 11 rokov, preto tento problém určite treba riešiť.

V 5. rokoch už by mala mať za sebou 10 preventívnych prehliadok, takže vám určite odporúčam nájsť si detského stomatológa, ktorý zistí príčinu, prečo sa zúbky lámu.

Pravdepodobne pôjde o zubný kaz, ktorý treba opraviť.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk