20 mesačný syn má na predných dvoch horných zúbkov biele fľaky na sklovine. O aký problém ide?

Zodpovedané
5. dec 2020

Dobrý deň,

môj skoro 20 mesačný syn má na predných dvoch horných zúbkov biele fľaky na sklovine.

Je to problém?

U zubára zúbky nechcel ukázať, ale tvrdili nám, že to je v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko ide o predné horné, mohlo by ísť o začínajúci kaz raného veku, ktorý sa typicky vyskytuje práve tam.

Najlepšie bude ak zájdete k detskému zubárovi, ktorý tieto kazy odlíši. Dovtedy čistíte dôkladne jednozväzkovou kefkou a aplikujte na noc krém GC tooth mousse.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk