Zruším živnosť a pôjdem sa evidovať na úrad práce. Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
10. sep 2024

Dobrý deň,

3.8.2018 som začala pracovať na TPP, od 1.7.2020 do 31.12.2020 som bola PN. Hneď na to som nastúpila na MD a po jej skončení na RD, ktorá mi skončila 18.2.2024.

Od októbra 2023 mám však živnosť, ktorú plánujem začiatkom októbra tohto roku zrušiť. Pôjdem sa evidovať na úrad práce.

Budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate kedy, resp. či Vám skončil pracovný pomer.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Ak skončil pracovný pomer 18.2.2024, tak dva roky ešte neuplynuli a ešte sa stihnete zaregistrovať.

Pokiaľ ste pred skončením pracovného pomeru pracovali viac ako dva roky, uvádzate od 2018, obdobie na MD aj RD sa započíta pokiaľ pracovný pomer trval. V takomto prípade budete mať nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka