Zrušenie rodičovskej a nástup na druhú materskú. Ako postupovať, keď v tom čase nebudem na Slovensku?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

s prvou dcérkou som na rodičovskej. Má 1,5 roka a teraz čakáme druhé bábätko. Dcérka má rázštep chrbtice, ktorý jej budú operovať vo Švajčiarsku. Po operácií budem musieť ostať až do pôrodu doma, čo je asi 3 mesiace.

Ako postupovať, keď budem preč a nebudem môcť prísť na úrad podpísať papiere?

Potrebovala by som zrušiť rodičovský a požiadať o materskú a manžel pôjde na materskú s prvou dcérkou.

Je možné dať manželovi splnomocnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám manžel vie doniesť potrebné dokumenty a vy ich podpíšete, môže/te ich poslať aj poštou (doporučene).

So splnomocnením nemám skúsenosť, informujte sa v Sociálnej poisťovni alebo na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka