Zohľadní sa mi pri výpočte materskej aj práca na dohodu?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

naskytla sa mi príležitosť pracovať na dohodu od 15.3.2024 popri TPP, ktorý trvá druhý rok. Nástup na materskú mám 27.6.2024.

Zohľadní sa mi pri výpočte materskej aj práca na dohodu, alebo sa materská vyráta len z TPP za minulý rok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

o materské požiadate iba z jedného pracovného pomeru/TPP a z neho sa materské aj vypočíta.

Ak by Vám trvala dohoda u zamestnávateľa aj pred nástupom na novú materskú a aj z tejto dohody by ste splnili 270 dní nemocenského poistenia (prípadne iného, keď aj ukončeného nemocenského poistenia okrem prvého zamestnania), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských. Do pôrodu 270 dní zo samotnej dohody nesplníte.

S prianím pekného dňa,
Lenka