Zníži sa mi vymeriavací základ?

Zodpovedané
15. júl 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Pozerám, že som tie dátumy uviedla zle - malo to byť 15.8.2024 (štvrtok) ukončenie rodičovskej dovolenky (rodičovského príspevku), 16.8.2024 (piatok) čerpanie dovolenky + zároveň v tento deň aj preplatenie dovolenky a ukončenie pracovného pomeru dohodou, 19.8.2024 (pondelok) prihlásenie na úrade práce po víkende.

Vtedy sa mi vymeriavací základ delí len jedným dňom?

To by bolo 9128 EUR/31 dní v 8/2024 = 294,45 EUR vymeriavací základ a 294,45 EUR/1 deň poistenia (16.8.2024) = 294,45 EUR denný vymeriavací základ.

Takto by mi mala vyjsť maximálna podpora?

V tomto pripade by som mala len jeden deň aktívneho poistenia?

Ešte sa chcem spýtať, či nie je problém, že dieťa dovŕši 3 roky 18.8.2024 (nedeľa). Pri návšteve úradu práce na ďalší deň, 19.8.2024 (pondelok) by som požiadala o odňatie rodičovského príspevku.

K akému dňu to mám žiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pokiaľ Vám bude vychádzať taký vymeriavací základ, bude to v poriadku. Rodičovskú dovolenku môžete ukončiť aj skôr.

Nepotrebujete žiadať o odňatie rodičovského príspevku, dieťa má 18.8. narodeniny = 3 roky. Na ÚPSVaR sa pôjdete registrovať až po 18.8., môžete 19.8.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka