Zmení PN moju materskú dávku?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom materskej. V decembri mám termín pôrodu. Som zamestnaná na TPP, robím za minimálnu mzdu, tak by mi vyšla nízka materská.

Od júla sa idem zamestnať na TPP s vyššou hrubou mzdou. Keď budem zamestnaná 3 mesiace - júl, august, september a v októbri pôjdem na rizikové, stále mi bude platiť materská z nového pracovného pomeru?

Nezmení PN moju materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa bude u nového zamestnávateľa platiť poistné na nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní a až následne nastúpite na PN, materské bude vypočítané z príjmu u nového zamestnávateľa. PN neovplyvní výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka