Započítavajú sa do počtu dní nároku na materské aj dni počas PN?

Zodpovedané
12. júl 2023

Dobrý deň,

po rodičovskom som nastúpila do zamestnania, ktoré trvalo od 3/2022 do 3/2023. V 9/2022 som až do skončenia pracovného pomeru nastúpila na PN.

Ak by sa rátal celý pracovný pomer tal viem, že tých 270 dní splním (v ochrannej lehote).

Započítavajú sa aj dní počas PN?

Bude sa brať do úvahy cca 365 dní, alebo sa z toho odráta obdobie PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

do obdobia nemocenského poistenia (270 dní povinného nemocenského poistenia) sa Vám započíta aj doba PN.

Nemocenské poistenie Vám trvalo cca 365 dní, pokiaľ pracovný pomer trval presne rok. Do výpočtu Vám obdobie PN nezahrnú.

S prianím pekného dňa,
Lenka