Zanikne mi nárok na reťazovú materskú po preplatení dovolenky?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

nastúpila som na druhú, reťazovú MD. Zamestnávateľ mi po prechode na RD chce preplatiť časť dovolenky.

Čo by bolo v prípade, ak by som chcela čisto teoreticky nastúpiť reťazovo na tretiu MD?

Ak by mi tú dovolenku vyplatili, nestratila by som nárok na v poradí 3. materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám bude pracovný pomer naďalej trvať a nepríde k jeho ukončeniu, tak nárok na prípadnú ďalšiu materskú budete mať, či Vám preplatia časť dovolenky, alebo nie.

S prianím pekného dňa,
Lenka