Zamestnávateľ žiada výpis účtu o zaplatení rekreácie. Má na to právo?

Zodpovedané
24. aug 2024

Dobrý deň,

zamestnávateľ žiada výpis účtu o zaplatení rekreácie. Celú stranu, kde sú aj iné poplatky a zostatok na účte.

Má na to právo?

Výpis transakcie mu nestačil.

Ďakujem

Dobrý deň,

dokladom o zaplatení z účtu je výpis (detail) platby, z ktorého je zrejmé, že vlastníkom účtu je zamestnanec, ktorý žiada o príspevok na rekreáciu. Spôsob preukazovania nároku si určuje zamestnávateľ napr. v internej smernici.

Tieto informácie nájdete aj v linku:
https://podpora.financnasprava.sk/601211-Príspe...

S prianím pekného dňa,
Lenka