Zamestnávateľ súhlasí s tým, aby som čerpala dovolenku. Musím zastaviť rodičovský príspevok?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prosím o vysvetlenie nasledovných slov: "Popri rodičovskom príspevku (RP) môžete pracovať neobmedzene. Môžete sa počas rodičovskej dovolenky vrátiť do zamestnania, čerpať dovolenku a poberať aj RP. Pokiaľ bude s čerpaním dovolenky súhlasiť zamestnávateľ, môže to byť tak ako uvádzate, len s tým, že rodičovská dovolenka sa ukončí, budete čerpať dovolenku od 20.8. a do práce nastúpite 1.11.2024. Všetky zmeny rodičovskej dovolenky sa písomne oznamujú aspoň mesiac vopred."

Môj zamestnávateľ súhlasí s tým, aby som čerpala dovolenku.

Musím tým pádom zastaviť rodičovský príspevok, ktorý mi trvá do 30.9.2024?

Keď budem čerpať moju dovolenku, tak mi nebude vyplatený?

Ďakujem

Dobrý deň,

to znamená, že môžete pracovať, môžete čerpať dovolenku a rodičovského príspevku sa to netýka. Budete ho naďalej poberať do 30.9.2024 bez ohľadu na to, či budete na rodičovskej dovolenke, alebo budete čerpať dovolenku. V tomto prípade nemáte prečo zastaviť vyplácanie rodičovského príspevku.

Dostanete peniaze za čerpanú dovolenku a aj Vám vyplatia rodičovský príspevok z ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka