Zamestnávateľ mi nepredĺži zmluvu kvôli odchodu na materskú. Ako mám postupovať?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

som tehotná a momentálne pracujem na dobu určitú. Pracujem cez projekt. Pracovná zmluva mi končí 30. novembra a na materskú dovolenku mám ísť až koncom januára. Zamestnávateľ mi nepriamo naznačuje, že kvôli odchodu na MD so mnou nechce predĺžiť zmluvu.

Aké sú moje možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bola zmluva na dobu určitú, tak sa skončí dňom 30.11.2022. Na materskú v januári pôjdete z ochrannej lehoty, ak si nenájdete inú prácu. Takisto môžete ísť na PN, či UP.

S prianím pekného dňa,
Lenka