Z ktorej práce sa mi bude rátať materská dávka?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

od septembra 2023 som evidovaná na úrade práce, ale od septembra 2022 do septembra 2023 som pracovala. Aktuálne som v 13. týždni tehotenstva a mala by som nastúpiť do zamestnania od začiatku augusta. Termín pôrodu mám 16.1.2025.

Z ktorého zamestnania, sa mi bude rátať materská dávka?

V tomto novom zamestnaní mám o niečo lepší plat.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nástup na MD by ste mali mať 5.12.2024 (6 týždňov pred termínom pôrodu). Ak sa zamestnáte od 1.8.2024, do 5.12.2024 je viac ako 90 dní nemocenského poistenia.

Ak nepôjdete na PN, materská sa bude počítať z príjmu z tohto nového zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka