Z ktorého príjmu mi budú počítat materskú?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

od 01.08.2017 do 30.01.2023 som pracovala. Následne som bola 6 mesiacov nezamestnaná a evidovaná na úrade práce. Od augusta 2023 som zamestnaná na dohodu. Som tehotná a čakám bábätko v auguste 2024.

Z ktorého príjmu mi budú počítat materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú v roku 2024 z nového aktuálneho zamestnania a poistné na nemocenské poistenie sa platilo u zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, rozhodujúce obdobie bude od vzniku nemocenského poistenia (začiatok dohody s pravidelným príjmom t.j. s nemocenským poistením = august 2023) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom začnete poberať materskú (z príjmu u tohto nového zamestnávateľa).

S prianím pekného dňa,
Lenka