Z ktorého pomeru sa mi vypočíta podpora v nezamestnanosti?

Zodpovedané
14. jún 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskej, ktorá mi končí 17.7.2023. Do zamestnania nastúpim 18.7.2023, odovzdám všetky veci, zamestnávateľ mi preplatí dovolenku a pracovný pomer sa ukončí 19.7.2023.

Počas materskej som sa zamestnala na skrátený úväzok, pracovala som tam len 2,5 týždňa. DVZ som tam mala len 10,40 eur. Vtedy som ešte nevedela, že mi to pokazí dávku v nezamestnanosti.

Keď ukončím pracovný pomer k 19.7.2023 a na úrad sa zaevidujem 20.7.2023, tak z čoho mi budú počítať dávku?

Bude to len z toho skráteného úväzku, alebo sa bude brať do úvahy aj terajšie zamestnanie?

Ak sa bude brať aj terajšie, ktoré ukončím k 19.7.2023, tak ako to budú vedieť vypočítať?

Výplatu mi zamestnávateľ pošle až v 08/2023, ale ja sa zaevidujem už 20.7.2023. V terajšom zamestnaní som zarábala v čistom v priemere 800 - 1 000 eur pred nástupom na materskú.

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, že kedy ste robili na čiastočný úväzok. Bolo to počas materskej alebo rodičovskej dovoelnky? Takisto do zamestnania nastúpite 18.07, budete mať odpracovaný deň? V deň 19.07. keď sa skončí pracovný pomer tak budete čerpať dovolenku?

Bez týchto informácii Vám neviem odpovedať, to by boli iba dohady. Dopíšte informácie do ďalšej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka