Z čoho sa vyráta tehotenské a materské pri reťazovom pôrode, ak TPP trvá a poberám rodičovský príspevok?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

skúšala som pátrať sama v článkoch, ale nie je mi to moc jasné.

Z čoho sa vyráta tehotenské a materské pri reťazovom pôrode, ak TPP stále trvá a aktuálne poberám rodičovský príspevok?

Prvé dieťa má 1,5 roka a som tehotná.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aká situácia presne nastane. Pokiaľ budete iba na rodičovskej a nebudete mať žiadny iný príjem (okrem rodičovského príspevku), tak materská bude rovnaká.

Ak by ste v predchádzajúcom roku pred nástupom na MD nemali z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, ani vedľajší, inú dohodu, tak materská sa určí z pravdepodobného vymeriavacieho základu, ktorý nahlasuje zamestnávateľ. Nové materské v takomto prípade nemá byť nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka