Z čoho sa vypočíta materská dávka, keď mám viac zamestnaní?

Zodpovedané
17. júl 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Z čoho sa mi bude počítať materská, ak TPP mám od 13.6.2023 do konca augusta?

Som v 13. týždni tehotenstva. Druhý pracovný pomer budem mať súbežne pár dní počas prvého TPP (dopočet do maximálnej materskej).

Kedy je najlepšie ten prvý ukončiť a začať nový PP, aby mi vyšla maximálna materská?

Je možné ešte popri novom TPP začať aj dohodu z prvej práce, aby som tam mohla ešte občas s niečím pomôcť?

Alebo to by mi už pokazilo maximálnu materskú?

Ak áno, tak dohodu nebudem riskovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa Vám skončí pracovný pomer v 8/2024 a budete mať ešte súbežne iný pracovný pomer, súbežne dni oboch pracovných pomerov sa započítajú 2x iba do potrebných dní nemocenského poistenia.

Výpočet materskej bude iba z nového aktívneho pracovného pomeru, ak bude z neho odvedené nemocenské poistenie za viac ako 90 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka