Z čoho sa mi vyráta materská, ak som robila u viacerých zamestnávateľov?

Zodpovedané
23. aug 2024

Dobrý deň,

od 4/2016 do 6/2023 som mala jedného zamestnávateľa, od neho som nastúpila k druhému 7/2023 do 25.8.2023 (necelé 2 mesiace) potom som mala 6 týždňov podporu. U posledného zamestnávateľa pracujem od 9.10.2023 do 9.10.2024 (PZ trvá 1 rok ) s tým, že od 19.4.2024 som na PN pre rizikové tehotenstvo. U posledného zamestnávateľa som mala aj každý mesiac iný príjem.

Z čoho sa mi vyráta materská, ak som robila u viacerých zamestnávateľov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

materské sa vypočíta z rozhodujúceho obdobia u súčasného zamestnávateľa, nakoľko nemocenské poistenie bolo odvedené za viac ako 90 dní. PN neovplyvní výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka