Z čoho sa mi vyráta denný vymeriavací základ na MD, keď som stále zamestnaná?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

od 08/2021 som bola na materskej dovolenke. V 05/2022 som čerpala 20 dní dovolenku a od 06/2022 som až doteraz na rodičovskej. Nástup na materskú mám 25.1.2024.

Z čoho sa mi vyráta denný vymeriavací základ na MD, keď som stále zamestnaná?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko nastupujete na materskú v roku 2024, rozhodujúce obdobie sa určí rok 2023. Ak v roku 2023 nebudete mať z tohto pracovného pomeru žiadny príjem, materská sa určí z pravdepodobného VZ, ktorý nahlasuje zamestnávateľ. Nové materské v takomto prípade nebude nižšie ako predchádzajúca materská.

S prianím pekného dňa,
Lenka