Z čoho sa mi vypočíta vymeriavací základ, ak by som po materskej chcela čerpať dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
28. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Ak mi skončil pracovný pomer na dobu určitú a v ochrannej lehote som bola PN a potom som nastúpila na materskú, z čoho sa mi vypočíta vymeriavací základ v prípade, ak by som po materskej chcela čerpať dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Z tohto obdobia by sa vylúčilo obdobie na PN, aj poberania materskej. Záleží od príjmu pred tým (počas pracovného pomeru).

S prianím pekného dňa,
Lenka