Z čoho mi vypočítajú materskú dávku?

Zodpovedané
18. sep 2023

Dobrý deň,

s prvým dieťaťom som poberala rodičovský príspevok do 6.8.2023, následne som poberala v práci dovolenku kým som nenastúpila na MD 22.8.2023. Plat mi bol zvýšený dodatkom už na jar, keď si Sociálna poisťovňa žiadala “pravdepodobný plat” kvôli tehotenskej dávke.

Z čoho mi teda vypočítavajú materskú dávku?

Teda vypočítali mi ju. 75% z hrubého pravdepodobného vymeriavacieho základu to nie je, tak neviem či sa mám odvolávať.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie ste mali rok 2022. Ak ste nemali príjem v 2022, tak zamestnávateľ nahlásil pravdepodobný VZ.

Na rozhodnutí zo SP by ste mali mať výšku DVZ uvedený. Čerpaná dovolenka a dodatok z roku 2023 neovplyvnia výšku materského.

S prianím pekného dňa,
Lenka