Z čoho mi bude vypočítaná materská dávka, keď ani jedno poistenie netrvalo vkuse 26 týždňov?

Zodpovedané
15. aug 2024

Dobrý deň,

nárok na materské mi vznikne len z dobrovoľného poistenia, ktoré som viackrát prerušila a platila som si len minimálne odvody zo základu 652 EUR.

Z čoho mi bude vypočítaná materská dávka, keď ani jedno poistenie netrvalo vkuse 26 týždňov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak posledné DNP trvalo kratšie ako 26 týždňov, dávka sa vypočíta z minimálneho vymeriavacieho základu (v roku 2024 len zo sumy 652 EUR).

S prianím pekného dňa,
Lenka