Z čoho mi bude vyplácaná PN, keď ostanem PN a budem mať živnosť?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

k 30.4.2023 mi končí pracovný pomer v práci, kde som dala výpoveď. Chcem sa dať na PN, lebo mám dlhodobé psychické problémy a potrebujem sa dať do poriadku. Zároveň som dostala pracovnú ponuku na 10 hodín týždenne z domu na živnosť od 9.5.2023.

Ak ostanem na PN 3 mesiace, budem mať zároveň aj živnosť, tak z čoho mi bude vyplácaná PN?

Ako to spraviť, aby mi bola vyplácaná z bývalého pracovného pomeru?

Zo živnosti sa jedná o sumu cca 350 eur mesačne a ešte si budem musieť platiť odvody. Táto práca by bola pre mňa relax, ale nechcem prísť o dobrú PN.

Ďakujem

Dobrý deň,

ochranná lehota po výpovedi je 7 dní od ukončenia pracovného pomeru. Nemocenské dávky - PN platí sociálna poisťovňa.

Začiatok PN musí byť do 7 dní od ukončenia pracovného pomeru. Príp. ísť na PN ešte pred ukončením pracovného pomeru. PN bude vypočítaná z príjmu zo zamestnania. Živnosť PN neovplyvní, je nutné dodržiavať liečebný režim.

S prianím pekného dňa,
Lenka