Z čoho by sa vyrátala prípadná materská?

Zodpovedané
15. sep 2024

Dobrý deň,

v máji som ukončila pracovný pomer, vzala som si deň dovolenky. 6 mesiacov je ochranná lehota. Ak by som otehotnela v tejto ochrannej lehote, tak by sa materská rátala pravdepodobne z tej sumy, ktorú mi vyplatili pri skončení pracovného pomeru. Teda za predpokladu, že by som už nemala žiadne zamestnanie.

Je to tak?

Z čoho by sa prosím materská vyrátala, ak by som napr. 1.11.2024 nastúpila na TPP?

Bolo by to iba z toho príjmu z nového TPP, ak by trval viac ako 90 dní alebo z nejakého priemeru: vyplatená suma pri skončení PP v máji plus príjem z nového TPP?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste požiadali o materské z nového zamestnania, mohli by sa k nemu pripočítať dni nemocenského poistenia z predchádzajúceho zamestnania. Výpočet materskej by bol iba z tohto nového zamestnania, pokiaľ by sa platilo na nemocenské poistenie viac ako 90 dní (bez prípadnej PN/OČR).

S prianím pekného dňa,
Lenka