Z čoho by sa mi počítala dávka v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
29. okt 2023

Dobrý deň,

v januári 2024 mi končí RD, žiaľ, zamestnávateľ so mnou nepočíta, nakoľko pre mňa nemá žiadnu inú prácu.

Po skončení RD by som si mala vyčerpať asi 3 dni dovolenky a môj PP skončiť. Mám však možnosť zamestnať sa u iného zamestnávateľa.

Čo by sa stalo v prípade, že by môj nový zamestnávateľ nebol napríklad spokojný s tým, že som často s dieťaťom na OČR a počas skúšobnej doby by so mnou skončil PP?

Z čoho by sa mi v tomto prípade počítala dávka v nezamestnanosti?

Ako podiel VZ starého a nového zamestnania a dní poistenia, alebo by to bolo len z VZ u nového zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Čiže ak by ste skončili nový pracovný pomer, ktorý by netrval dlhšie ako dva roky, zohľadnil by sa príjem aj z nového zamestnania aj z toho predchádzajúceho.

S prianím pekného dňa,
Lenka