Z čoho by sa mi počítal základ na materskú dovolenku, ak by som sa zamestnala u nového zamestnávateľa?

Zodpovedané
18. máj 2024

Dobrý deň,

aktuálne poberám rodičovský príspevok cca do roku 2026. U bývalého zamestnávateľa som stále zamestnaná.

Ak by som sa teraz zamestnala cca na 3 mesiace u iného zamestnávateĺa a následne otehotnela, z čoho by sa mi počítal základ na materskú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám stále trvá pracovný pomer, tak sa jedná o súčasného zamestnávateľa. Bývalý zamestnávateľ by bol v prípade, ak by už bol pracovný pomer ukončený.

Ak sa zamestnáte u nového (iného) zamestnávateľa na tri mesiace a tento nový pracovný pomer ukončíte a otehotniete, tento nový pracovný pomer Vám neovplyvní výpočet materskej.

Budete mať nárok na materské iba zo súčasného pracovného pomeru a z neho sa aj materské vypočíta.

S prianím pekného dňa,
Lenka