Z čoho by sa mi mala počítať podpora?

Zodpovedané
15. okt 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, že z čoho mi bola vypočítaná podpora. Pracovný pomer začal od 8/2017, potom som nastúpila na materskú v 8/2020. K 31.8.2023 som ukončila pracovný pomer. RD skončila 26.8.2023. Keďže mi dovolenku preplatili ešte pred MD, tak mi dali na tie zvyšné dni neplatené voľno. Plat bola minimálna mzda.

Prišlo mi rozhodnutie, v ktorom je veľmi nízka suma.

Z čoho by sa mi mala počítať podpora?

Ďakujem

Dobrý deň,

čiže neboli ste iba na rodičovskej dovolenke, ale mali aj neplatené voľno. Tým pádom ste nemali žiadny vymeriavací základ, následne určili minimálny VZ. V roku 2023 teda zo sumy 605,50 EUR (mesačne dávka cca 300 EUR). Pozrite sa do rozhodnutia.

S prianím pekného dňa,
Lenka