Z čoho bude počítaná dávka v nezamestnanosti, keď pracovný pomer skončil 30.4.2024?

Zodpovedané
6. jún 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať.

Ako sa vypočíta a z čoho bude počítaná dávka v nezamestnanosti, keď pracovný pomer mi skončil 30.4.2024 a mala som vyplatené 1-mesačné odstupné?

Výpoveď bola kvôli nadbytočnosti. Od 2.5.2024 som PN.

Ak budem od 1.7.2024 evidovaná na úrade práce (spĺňam požiadavku 730 dní zo 4 posledných rokov), ako teda bude počítaná výška dávky v nezamestnanosti?

Ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti moja terajšia PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. T.j. z príjmu za posledné dva roky od nástupu na ÚPSVaR, pričom PN neovplyvní výpočet dávky.

S prianím pekného dňa,
Lenka