Z čoho a za aké obdobie mi bude rátaná materská dávka?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobrý deň,

od roku 2022 som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa na TPP. Pred ním bol tiež TPP viac ako rok u iného zamestnávateľa. Popritom boli dve dohody. Minulý rok som však od marca bola PN až do januára 2024. Vtedy som aj ukončila všetky pracovné pomery a nahlásila sa na úrade práce. Som tehotná.

Z čoho a za aké obdobie mi bude rátaná materská?

TPP som mala v hrubom 1130 EUR mesačne.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že kedy Vám skončilo nemocenské poistenie a ako dlho trvalo u každého zamestnávateľa. U všetkých zamestnávateľov ste boli na PN? Kedy máte nástup na materskú? Málo informácii na konkrétnu odpoveď.

S prianím pekného dňa,
Lenka