Z akej sumy budem platiť daň?

Zodpovedané
11. aug 2024

Dobrý deň,

kúpil som tovar od fyzickej osoby neplatcu DPH ako živnostník rovnako neplatca DPH a chcem ho predať ďalej. Nákpná cena bola 5000 EUR, predajná cena je 6100 EUR. Daň a ďalšie odvody by som teda mal platiť iba zo sumy 1100 EUR.

Je to správne?

Nie je to zo sumy, ktorá bude na faktúre 6100 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

základný princíp ste pochopili, takto sa určí čiastkový základ dane, ktorý sa uvádza v daňovom priznaní a následne sa ešte môže znížiť a tým pádom je aj nižšia daň. Daňové priznanie sa už odosiela elektronicky. Určite sa spojte so svojou účtovníčkou, ktorá Vám vie povedať viac informácii, pozná aj Vaše ekonomické aktivity.

S prianím pekného dňa,
Lenka