Z akého vymeriavacieho základu sa bude počítať OČR, keď počas rodičovskej robím na polovičný úväzok?

Zodpovedané
10. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vymeriavacieho základu.

Z akého vymeriavacieho základu sa mi bude počítať OČR v prípade, ak som pred rodičovskou dovolenkou pracovala na plný úväzok a momentálne počas rodičovskej na polovičný?

OČR budem poberať ešte počas rodičovskej dovolenky cca 2 týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete poberať OČR ešte v roku 2023 a Vám začal pracovný pomer pred rokom 2022, tak máte ucelený rok 2022 a ten sa zoberie do úvahy.

Rozhodujúce obdobie bude predchádzajúci rok t.j. rok 2022 a z tohto roka vymeriavací základ. Záleží či ste už polovičný úväzok mali v roku 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka