Z akého obdobia sa bude rátať môj nárok na materské?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o objasnenie niekoľkých vecí ohľadom nároku na materské. Pracovala som nepretržite od júla 2019. Tento rok som dala výpoveď a môj pracovný pomer skončil 30.6.2024. 2 dni na to, teda 1.7.2024 mi vyšiel pozitívny tehotenský test. Trošku mám chaos ohľadom ochrannej lehoty, tak by som Vám bola vďačná, ak by ste mi to nejak ozrejmili.

Z akého obdobia sa bude rátať nárok na materské?

Bude to priemer z celého tohto roka alebo len z odpracovaných mesiacov?

Momentálne som evidovaná na úrade práce. Termín pôrodu mám 6.3.2025.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na výpočet materskej bude celý rok 2023, pracovný pomer začal 1.1.2023 alebo skôr (7/2019) a skončil v roku 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka