Z akého obdobia mi budú rátať vymeriavací základ na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
1. júl 2024

Dobrý deň,

zamestnaná som bola od roku 2014 bez prestávky u 1 zamestnávateľa. V novembri 2021 som nastúpila na materskú. 15.1.2024 som sa vrátila do práce po čerpaní RD (dieťa dovŕšilo v januári 2 roky).

K 31.5.2024 bol pracovný pomer ukončený z dôvodu nadbytočnosti a s poslednou výplatou mi bola vyplatená aj zostávajúca dovolenka 10,5 dňa + odstupné.

Z akého obdobia mi budú rátať vymeriavací základ na dávku v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. T.j. z príjmu za posledné dva roky od nástupu na ÚPSVaR, z tohto obdobia sa vylúči obdobie na RD.

Vymeriavací základ pre výpočet podpory by bol z odpracovaných dní po RD, z preplatenej nevyčerpanej dovolenky a odstupného.

S prianím pekného dňa,
Lenka