Z akého dôvodu prišla mamka o nemocenskú dávku?

Zodpovedané
Včera o 20:40

Dobrý deň,

od 1.12.2023 je moja mamka na predčasnom starobnom dôchodku a zároveň od 1.12.2023 je PN. Poberá aj nemocenskú dávku. Túto však mamke z nepochopiteľných dôvodov SP bez akéhokoľvek vyrozumenia v auguste 2024 zastavila. Mamka sa snažila dopátrať, čo sa stalo. Volala všade, kde sa dalo, nikto jej však nič nevedel povedať. Nakoniec volala do SP v Bratislave a odbili ju s tým, že jej skončila 8-mesačná ochranná lehota, podľa nejakého zákona. Nevedeli jej povedať podľa akého a ani, že o akú ochrannú lehotu ide. Vraj všetko jej príde písomne.

Teraz je koniec septembra a do dnešného dňa neobdržala žiadne písomne rozhodnutie.

Prečo jej prestala chodiť nemocenská dávka?

Pred touto PN, na ktorej je mamka aktuálne, nebola na PN minimálne pol roka aj viac.

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo je skončiť podporné obdobie. Platená PN zaniká po 52 týždňoch jej trvania, t.j. po jednom roku.

Do podporného obdobia sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti, ak patria do obdobia 52 týždňov pred jej vznikom.

Nech si overí, kedy a ako dlho bola na PN pred touto PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka