Vzťahuje sa na mňa ochranná doba, keď mám rizikové tehotenstvo?

Zodpovedané
14. aug 2024

Dobrý deň,

31.1.2024 som ukončila pracovný pomer z dôvodu plánovaného tehotenstva (IVF nezlučiteľné s prácou, v tom období sa to inak vyriešiť nedalo). Otehotnela som v ochrannej dobe - aktuálne mám tehotenský príspevok a viem, že budem mať nárok aj na materskú dávku. Odpracované roky mám. Od 1.2.2024 som evidovaná na úrade práce.

Väčšinu tehotenstva som doma (rizikové tehotenstvo) a od pracovníčky na úrade som dostala návrh, nech sa nechám vypísať na PN, aby som nemusela riešiť ďalej návštevy úradu práce.

Vzťahuje sa na mňa aj nejaká ochranná doba, čo sa týka prípadnej nemocenskej dávky v tehotenstve?

Alebo to bude znamenať len dodržiavanie režimu (vychádzky povolené gynekológom?)

Termín pôrodu určený gynekológom je 25.12.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte nárok na PN z ochrannej lehoty, tak ako aj na dávky = tehotenské, materské. Otehotneli ste do pol roka od skončenia nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka