Vzťahuje sa na mňa nárok na rizikovú PN?

Zodpovedané
16. sep 2024

Dobrý deň,

tento mesiac mi končí PN, na ktorú ma vypísala gynekologička. Mala som časté zápaly, z toho dvakrát mimomaternicové tehu a jeden potrat. Počas toho roka sme sa s partnerom dali na IVF kvôli predchádzajúcim problémom. Vyšlo to a som tehotná.

Mám nárok na rizikovú PN, keď som teraz na normálnej PN?

Mám problémy aj s vysokým tlakom.

Bude mi vychádzať aj nejaká materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, či Vám trvá pracovný pomer, prípadne kedy Vám skončil. Prípadne, či máte iné aktívne nemocenské poistenie s možnosťou ochrannej lehoty. To sú základné informácie.

Je možné, že nárok na novú PN budete mať. Je potrebné vedieť ako dlho Vám trvá súčasná PN kvôli podpornému obdobiu. Ohľadom materskej bez bližších informácii neviem zodpovedať. Môžete ich uviesť do novej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka