Vznikne mi nárok na tehotenské a materské, keď som mala nastúpiť do práce a nečakane som otehotnela?

Zodpovedané
25. aug 2024

Dobrý deň,

od 14.4.2024 som na materskej dovolenke s prvým dieťaťom. Pracovný pomer mám na dobu určitú a končí 31.8. Nečakane som opäť otehotnela, na materskú by som mala znova nastúpiť začiatkom marca.

Vznikne mi nárok na tehotenské a materské?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

otehotneli ste ešte v čase trvania nemocenského poistenia, budete mať nárok na tehotenské, materské z ochrannej lehoty. Po skončení tejto súčasnej materskej požiadate o rodičovský príspevok. Súbeh materského a rodičovského príspevku nie je možný. Nárok na rodičovský príspevok je vtedy, keď ani jeden z rodičov nepoberá materskú za celý mesiac. Požiadať o odňatie rodičovského príspevku je potrebné najneskôr odo dňa, od ktorého si uplatníte nárok na nové materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka