Vznikne mi nárok na najvyššiu možnú dávku?

Zodpovedané
4. sep 2024

Dobrý deň,

všade sa píše, že treba pred ukončením pracovného pomeru čerpať dovolenku aspoň 1 deň, aby vznikol nárok na najvyššiu možnú dávku v nezamestnanosti. Ja som čerpala dovolenku 20 dní plus zvyšok 12 dní mi zamestnávateľ preplatil. Momentálne som PN.

Vznikne mi nárok na najvyššiu možnú dávku, alebo som naozaj mala čerpať iba jeden deň?

Pred ukončím som bola viac ako dva roky na rodičovskej dávke.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyššia podpora je vtedy, ak sa čerpá iba pár dní dovolenka a viacej dní zostávajúcej dovolenky je preplatených, alebo je k tomu aj odstupné. Tým sa zvyšuje vymeriavací základ. Určite Vám aj 12 dní preplatených pomôže k navýšeniu dávky v nezamestnanosti. Či bude maximálna, je otázne.

S prianím pekného dňa,
Lenka