Vznikne mi nárok na materskú, aj keď budem na PN do konca tehotenstva?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň,

1.8.2022 som po 6 rokoch odišla z práce. Bola som evidovaná na úrade práce do 15.1.2023 a 16.1.2023 som sa zamestnala. Následne som otehotnela a od 3.4.2023 som na rizikovom.

Vznikne mi nárok na materskú, aj keď budem na PN do konca tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete nemocensky poistená najmenej 270 dní v posledných dvoch rokoch pred pôrodom, tak máte nárok na materské.

Do doby nemocenského poistenia sa započítava nielen doba aktuálneho nemocenského poistenia, ale aj ukončené nemocenské poistenia v období dvoch rokov dozadu. PN sa započíta do doby 270 dní, pokiaľ pracovný pomer bude trvať. Prepočítajte si presne, či splníte 270 dni nemocenského poistenia, ale mali by ste.

S prianím pekného dňa,
Lenka