Vznikne mi nárok na materské, keď môj termín pôrodu je 6.4.2025?

Zodpovedané
25. aug 2024

Dobrý deň.

termín pôrodu mám 6.4.2025. Posledný pracovný pomer trval od 14.12.2022 do 30.4.2023. Potom som bola/som na rodičovskom príspevku.

Ak by som sa zamestnala napríklad od 26.8. 2024, vznikne mi nárok na materské?

Je ešte nejaká možnosť ako nazbierať dostatok dni, aby nárok vznikol?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nedosiahli by ste 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky pred pôrodom. Museli by ste si nájsť na určitý čas dve zamestnania. Mohli by byť aj dve pracovné zmluvy (dohody) jednu s minimálnym príjmom, len aby sa odvádzali odvody na nemocenské poistenie. Súbežne dni by sa z oboch zmlúv započítali 2x.

S prianím pekného dňa,
Lenka