Vznikne mi nárok na 2 materské dávky?

Zodpovedané
16. sep 2024

Dobrý deň,

zamestnanie č. 1 som mala 6/2023 - 12/2023.
Zamestnanie č. 2 mám od 1/2024 a stále trvá bude trvať.

Som tehotná a nástup na MD mám v 3/2025.

Ak by som v novembri nastúpila do zamestnanie č. 3 (mám možnosť- práca z domu), mala by som nárok na 2 materské dávky?

Ráta sa aj PN do tých povinných 270 dní zamestnania za posledné 2 roky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by Vám trvalo nové zamestnanie u iného zamestnávateľa (zamestnanie č. 3) aj pred nástupom na novú materskú a síce z tejto dohody by ste nesplnili 270 dní nemocenského poistenia, môže sa započítať prípadne aj iné, keď aj ukončené nemocenské poistenie (zamestnanie č.1, okrem zamestnania č.2), tak až v takomto prípade by nastal súbeh dvoch materských. Pokiaľ počas PN pracovný pomer trval, tak tieto dni na PN sa započítajú do potrebných 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka