Vzniká mi nárok na daňový bonus aj po skončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

som na materskej dovolenke a v 08/2023 sa nám narodilo dieťa. Dostala som výpoveď od zamestnávateľa, nakoľko firma sa zrušila k 31.10.2023.

Mal mi môj zamestnávateľ preplatiť nevyčerpanú dovolenku?

Vzniká mi nárok na daňový bonus aj po skončení pracovného pomeru?

Alebo mi bude daňový bonus vyplatený len za mesiace august, september a október?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na daňový bonus máte od mesiaca narodenia dieťaťa do konca roka, prepočíta sa podľa výšky Vášho celoročného príjmu.

Zamestnávateľ Vám mal preplatiť nevyčerpanú dovolenku, ak ste ju nestihli vyčerpať ku koncu pracovného pomeru. Ak Vám ju nepreplatil, môžete sa obrátiť na Inšpektorát práce.
https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/

S prianím pekného dňa,
Lenka