Výpoveď dohodou po skončení materskej dovolenky. Ako postupovať?

Zodpovedané
30. jún 2024

Dobrý deň,

26.6.2024 mi končí materská dovolenka, prechádzam na rodičovskú dovolenku. 2 dni po skončení materskej budem ešte čerpať dovolenku a následne výpoveď dohodou.

Ak by som chcela využiť podporu v nezamestnanosti, kedy je pre mňa najvýhodnejšie ju vyčerpať?

Po skončení RD alebo skôr?

Ak by som chcela poberanie RP prehodiť na manžela, aby poberal ten vyšší RP, tak predtým nebol na materskej, iba na otcovskej dovolenke, ráta sa táto dovolenka ako materská?

Ďakujem

Dobrý deň,

zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru. Po skončení pracovného pomeru už nebudete na rodičovskej dovolenke, ak nepôjdete na ÚPSVaR hneď, tak môžete požiadať o rodičovský príspevok.

Nie je stanové ako dlho sa musí poberať materské, ale stále môže byť problém s priznaním vyššieho RP ak by išlo o krátke obdobie.

S prianím pekného dňa,
Lenka