Výpoveď a PN v ochrannej lehote. Ktorý vymeriavací základ sa mi bude brať do úvahy?

Zodpovedané
6. aug 2024

Dobrý deň,

dostala som výpoveď počas skúšobnej doby a následne som musela v ochrannej lehote nastúpiť na PN.

Bude sa mi vymeriavací základ rátať z posledného zamestnania, alebo tým, že som neodpracovala 90 dní, sa bude vymeriavací základ rátať z predošlého zamestnania, kde som odpracovala 9 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa teda u nového zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie za menej ako 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie bude predchádzajúci kalendárny rok u iného predchádzajúceho zamestnávateľa. Teda ak sa u tohto zamestnávateľa platilo nemocenské poistenie najmenej za 90 kalendárnych dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka