Vypláca dôchodok za štúdium v zahraničí Sociálna poisťovňa?

Zodpovedané
21. júl 2024

Dobrý deň,

prišiel mi výpočet invalidného dôchodku od SP, kde nie sú zahrnuté roky štúdia v zahraničí.

Vypláca dôchodok za štúdium v zahraničí Sociálna poisťovňa, alebo je tento dôchodok nezávislé vypočítaný a posielaný zo zahraničia?

Môžem očakávať ešte ID zo zahraničia?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôchodkom zo zahraničia sa nevenujem. Pri žiadosti o dôchodok ste uviedli, že ste boli dôchodkovo poistený v inom štáte? Ak áno, SP mala požiadať danú krajinu o potvrdenie doby poistenia.

Určite sa infomujte na pobočke Sociálnej poisťovne.

Viď:
https://socpoist.sk/socialne-poistenie/dochodko...

S prianím pekného dňa,
Lenka