Vyhrala som kurz v hodnote 790 EUR. Budem musieť podať daňové priznanie?

Zodpovedané
Dnes o 07:50

Dobrý deň,

vyhrala som kurz v hodnote 790 EUR. Som na rodičovskej dovolenke a nemám žiaden príjem.

Budem musieť podať daňové priznanie?

Berie sa to ako príjem?

Bude si môcť na mňa manžel uplatniť plnú nezdaniteľnú časť základu dane v daňovom priznaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

výhry sú od dane oslobodené len do výšky 350 EUR za každú výhru, pričom za základ dane sa považuje len príjem prevyšujúci 350 EUR. Podliehajú dani vo výške 19% a vzťahuje sa na ne aj povinnosť platenia zdravotných odvodov. Podáva sa daňové priznanie, kde sa prevyšujúci príjem uvedie.

Ak by ste nemali povinnosť podať DP (napríklad celý rok by ste boli na rodičovskej dovolenke a nemali ste žiadny príjem), tak v takomto prípade vôbec nepodáte DP a neplatíte z výhry 790 EUR žiadnu daň.

Viac informácii nájdete v linku:
https://podpora.financnasprava.sk/930979-Zdanen...

S prianím pekného dňa,
Lenka