Vychádza mi nižšia materská dávka ako rodičovský príspevok. Bude mi rozdiel doplácaný?

Zodpovedané
7. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojej situácii.

Ak mi vychádza nižšia materská dávka ako rodičovský príspevok, bude mi doplácaná dávka k materskej, alebo budem poberať iba tú nižšiu materskú bez RP?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bude suma materského nižšia ako je suma rodičovského príspevku, tak je možné požiadať o jej dorovnanie do výšky rodičovského príspevku ÚPSVaR v mieste bydliska. Tam prikladáte k žiadosti rozhodnutie o nároku na materské zo Spciálnej poisťovne, v ktorom je uvedená výška materského na deň.

S prianím pekného dňa,
Lenka